O nas

Serwis CzytamBiblie.pl - to 5lat Studiów na Wydziale Teologii, 39 egzaminów, Absolutorium nr 619/TS/5 ze średnią ocen: 4,2; praca magisterska i egzamin magisterski z teologii dogmatycznej, tytuł Magistra Teologii nadany uchwałą Rady Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (nr 5978/97), długoletnie studium nad Słowem Bożym, spotkania z ludźmi, pierwsze SMS-sy z cytatami wysyłane z prywatnego telefonu do znajomych,  regularne czytanie Pisma Świętego, zadawanie trudnych pytań, czytanie, znowu pytania, odkrywanie nowych spraw mimo wcześniejszych studiów, wysyłanie SMS-ów, próby inicjowania dyskusji na temat przeczytanych fragmentów Pisma Św., brak osób do dyskusji (przez brak znajomości Słowa Bożego), czytanie, czytanie, rozważanie, odkrywanie, pytania i pytania. ??? Jak ludzie mają czytać skoro brakuje im czasu, a nawet, jeśli mają czas to nie wiedzą jak zabrać się do czytania Pisma Świętego? (...) Pojawił się wtedy pomysł: BIBLIAnaSMS i serwis CzytamBiblie.

Po drodze, udało się umówić konsultacje z Biskupem Archidiecezji Warmińskiej +J. Jezierskim, na których został przedstawiony pomysł nowoczesnej metody zaznajamiania ludzi ze Słowem Bożym. (*Szczegóły tych spotkań opiszemy kiedyś w historii naszego serwisu). Na kolejnych konsultacjach przerabialiśmy listę i sposób wybierania fragmentów z Pisma Świętego. Równocześnie powstawała strona serwisu, specjalny program do obsługi, umowy z dostawcami usług gsm i cała reszta. Nasz plan był taki: „wysyłam SMS startowy i natychmiast otrzymuję specjalnie wybrany fragment z Pisma Świętego na swój telefon komórkowy”. I wtedy zderzyliśmy się z przeszkodami i ograniczeniami - żeby to wszystko zrealizować, prawie tak jak zaplanowaliśmy musimy za to płacić. (Szczegóły tych opłat zamieściliśmy w zakładce: REGULAMIN). Przekazaliśmy informację o ograniczeniu naszej usługi do 160 znaków polskich naszemu opiekunowi duchowemu Biskupowi +Jezierskiemu. Odpowiedź była taka: „Wystarczy”. Nasz regionalny „Posłaniec Warmiński” dał nawet tytuł dla jednego ze swoich artykułów o naszej usłudze: „Bóg w 160 znakach”. Poznając już nasze możliwości systemowe (*raczej ograniczenia), działaliśmy dalej. Negocjowaliśmy wszystko, co tylko było możliwe. Chcieliśmy jak największej prostoty w obsłudze naszego pomysłu. Próbna lista wybranych fragmentów, które miały rozpocząć naszą akcję czytania Pisma Świętego w wiadomościach SMS została pozytywnie zatwierdzona przez Biskupa. Cały projekt został sfinansowany z własnych oszczędności. Ogromny wysiłek, wiele prób, kosztów i udało się. Wystartowaliśmy w 2012roku. Jedną z pierwszych osób, które zaczęły czytać wybrane fragmenty z Pisma Świętego (zapewne sprawdzając też poprawność działania) był pomagający nam od samego początku i wspierający Biskup +Jezierski. W marcu 2012roku, otrzymaliśmy od Biskupa oficjalny list popierający naszą inicjatywę CzytamBiblie (kopia tego listu jest dostępna na naszej stronie w zakładce: DO POBRANIA.

Mamy ogromną nadzieję, że nasz pomysł na poznawanie Słowa Bożego, przekazywanego w innej formie, bo w wiadomości SMS, znajdzie uznanie u Państwa i na stałe zagości wśród wszystkich, którzy chcą poznawać treść Pisma Świętego, nie wstydzą się tego, nie udają pozornie, że ich to nie dotyczy. Jest to jedyny taki serwis, dzięki, któremu otrzymasz na telefon komórkowy odpowiednio wybrane fragmenty, tylko i wyłącznie z Pisma Świętego. "Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi."(Mt15,8-9)  My przekazujemy tylko i wyłącznie Słowo Boże. To jedyny taki serwis. Bez podawania danych osobowych, papierowej rejestracji, instalowania dodatkowych aplikacji i długiego czekania - wysyłasz SMS startowy i już za chwilę otrzymujesz pierwszy fragment z Pisma Świętego na swój telefon.

Na stronach naszego Serwisu zamieszczamy fragmenty Pisma Świętego nad, którymi warto się zatrzymać i rozważyć ich głęboką treść. Ponieważ Bóg zostawił dla każdego pokolenia, dla każdego z nas informacje o tym, jaki jest Jego plan.

Nowość: W zakładce "Cytat dnia" teraz wybrany fragment ze Słowa Bożego w kilku różnych przekładach. Sprawdź!!!

Zamów usługę otrzymywania fragmentów z Pisma Świętego na swój telefon komórkowy i w wygodny bardzo sposób odkrywaj i poznawaj Słowo Boże.

 

Przyłącz się do Naszej Akcji: "Czytam Biblie". Zrób swój pierwszy krok i zacznij regularnie czytać Pismo Święte. Poznaj prawdę!!!

Włącz usługę Biblia na SMS w swoim telefonie i zacznij czytać już dziś.

Pismo Święte zawiera ponad 650tysięcy słów. Pan Jezus powiedział: "Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych" (Mat 4, 4). Serwis CzytamBiblie to prawie 4500 słów z Pisma Świętego na Twój telefon rocznie. Zacznij już dziś od małego kroku.

Pan Jezus wielokrotnie zwracał uwagę na czytanie Słowa Bożego:

"...kto czyta, niech rozumie...(Mt 24,14);

"Nie czytaliście tych słów w Piśmie..."(Mk 12,10);

"Jezus mu odpowiedział:, „Co jest napisane w Prawie?..."(Łk 10,26)

"...czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza,..."(Mk 12,26)

"Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem." (J6,63)*

*(Słowo Boże daje życie. Zatem, widzimy - jak bardzo ważne jest dla nas czytanie Słowa Bożego. Posil się - to jest jedyny i prawdziwy chleb.(Mt16,5-12))

 

Z usługą oferowaną przez serwis CzytamBiblie jest to teraz takie proste.

 

Ktoś z użytkowników trafnie określił naszą usługę: "Jest to dobre wprowadzenie do Pisma Świętego."

 

Każdy SMS od Państwa będzie ogromnym uznaniem dla pracy, jaką włożyliśmy w stworzenie całego serwisu CzytamBiblie.pl, będzie również WIELKIM wsparciem dla dalszego rozwoju.

Pragniemy stworzyć wokół Słowa Bożego aktywną społeczność, dlatego w przyszłości uruchomimy na stronie FORUM.

Przekaż informację o tej usłudze swoim najbliższym, aby Słowo Boże mogło być głoszone po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. (wg Mt 24,14)

 

Do nauczycieli religii, duchownych, świeckich - do wszystkich, którzy głoszą Słowo Boże:

Czy wiesz, dlaczego dzieci, młodzież i dorośli nie zadają pytań dotyczących zagadnień i treści Pisma Świętego?

Odpowiedź:, Bo nie znają Pisma Świętego.

Wszyscy żyją dniem codziennym, świat narzuca nam swoje standardy, a co powiedział nam Pan Jezus: „Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.” (Mt6,33) Teraz w łatwy sposób wasi uczniowie (dzieci, młodzież i dorośli) mogą „naprzód postarać się o królestwo” mogą dzięki Tobie poznać sposób na współczesne czytanie Pisma Świętego, zachęć ich. Już teraz nie ma wymówek, że nie mam czasu. Masz telefon – możesz czytać!

 

Do rodziców:

Włącz usługę odbierania wiadomości SMS z fragmentami Pisma Świętego w telefonach swoich dzieci. Usługa BIBLIAnaSMS to pomoc dla Ciebie w wychowywaniu twoich pociech. Sam Bóg przemawia do nas przez spisane słowo w Piśmie Świętym. Jego nauki są bezcenne i wiodą do życia, pozwól swoim dzieciom czytać i poznawać Słowo samego Boga. Daj im szanse na poznawanie nie tylko „prawdy”, jaką daje im świat, ale i prawdy, jaką przekazał im Bóg. Nasze dzieci od początku powstania serwisu czytają Słowo Boże w swoich telefonach, to już, ponad 300 wiadomości, jakie odebrały z fragmentami z Pisma Świętego, daj szanse również swoim dzieciom.

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10, 14)

 

Do uczniów (dzieci i młodzieży):

Poproś rodziców o zgodę na włączenie usługi BIBLIAnaSMS w swoim telefonie i zacznij czytać. Poznaj Słowo Boże przez czytanie specjalnie wybranych fragmentów z Pisma Świętego i zadawaj trudne, ale to bardzo trudne pytania swoim nauczycielom katechezy, rodzicom, wychowawcom. Sprowokuj ich do rozmowy. Zobaczysz ile sami jeszcze muszą się dowiedzieć.

 

-„Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne.” (J 5, 24)

-"Kto jest z Boga, słów Bożych słucha." (J 8, 47)

 

CzytamBiblie.pl

Zapraszamy.

Warto przeczytać

WIĘCEJ

Cytat dnia

WIĘCEJ

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Polityka Prywatności.